19 maja 2024

Jaki sport powinny wybrać dla siebie osoby starsze?

Sport i ruch fizyczny powinien być obowiązkowy w każdym wieku. Coraz głośniej mówi o tym zakrojone na szeroką skalę kampanie społeczne w radio i telewizji. Kieruje się je przede wszystkim do osób starszych, które unikają wysiłku fizycznego z uwagi na swoje dolegliwości, co jest ogromnym błędem.
Nie trzeba się przecież decydować na sporty wyczynowe i wymagające dużej sprawności. Nie każdy musi od razu zaczynać biegać na dystans dziesięciu kilometrów. Oczywiście są i tacy, którzy pozostają sprawni do dalekiej starości i oni mogą pozwolić sobie na takie wyczyny.
W przypadku osób starszych chodzi o to, aby nie siedziały one po prostu w swoich foteleach przed telewizorami. Takim podstawowym ruchem dla nich może być na przykład poranna i wieczorna gimnastyka. Można ją uprawiać nie wychodząc z domu, oglądając ulubioną telenowelę. Poza tym, niezwykle wskazane są spacery na świeżym powietrzu. Warto jest pomyśleć o małym piesku, które będzie w nich towarzyszył, a jednocześnie dotrzyma również towarzystwa w innych momentach.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.