22 lipca 2024

Coraz wiecej dzieci i to w bardzo młodym wieku ma obecnie duże problemy z otyłością lub nadwagą. Dzieci cierpią z tego powodu, ponieważ nie są tak sprawne, jak ich rówieśnicy i często z tego powodu spotykają ich uszczypliwe uwagi i śmiech. Niestety, winą za taką sytuację należy obarczać rodziców oraz opiekunów najmłodszych, a nie ich samych, ponieważ miewają niewielki wpływ na to, co spożywają w ciągu dnia.
Winą rodziców jest także to, że coraz mniej dzieci uprawia sporty. Młodzi ludzie mają coraz gorszą kondycję fizyczną i często nie są w stanie bawić się i cieszyć. Rodzice nie zachęcają dzieci tak jak kiedyś do tego, aby po szkole wychodziły na podwórko i biegały oraz grały w piłkę razem z rówieśnikami. Zamiast tego siedzą one w domach przed komputerem lub tabletem. Najgorszym przewinieniem rodziców jest jednak to, że coraz częśiej i chętniej zwalniają oni swoje pociechy z zajęć wychowania fizycznego w szkole. Jest to duży błąd wychowawczy, który ma wpływ nie tylko na kondycję fizyczną młodego człowieka, ale również powoduje u niego otyłość i związane z nią choroby.
Z taką sytuacją rozpoczął walkę polski rząd, który zapowiedział zakaz wystawiania całorocznych zwolnień z zajęć sportowych już w tym roku szkolnym.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.