8 grudnia 2023

Każdy z rodziców powinien zdawać sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywa sport w życiu dziecka. Niestety nastały takie czasy, że aktywność ruchowa młodego człowieka ogranicza się do ruchu kciuka przy telefonie komórkowym, ewentualnie ruchu nadgarstka przy korzystaniu z telewizyjnego pilota.
Z tego powodu należy już od najmłodszych lat uczyć dzieci, że sport, aktywność fizyczna są nie tylko zdrowe, ale i przyjemne. Oczywiście dziecko tego nie wie samo z siebie, więc trzeba mu pokazać. Najlepszą nauka jest przykład. Jeśli rodzice uprawiają jakikolwiek sport, na pewno dziecko będzie chciało ich naśladować. Warto też wybrać dla dziecka dyscyplinę sportową, której uprawianie sprawi mu przyjemność. Tylko bowiem wtedy, kiedy na treningi będzie czekało z niecierpliwością, jest nadzieja, że sport stanie się ważną wartością w jego życiu.
Uprawianie sportu jako zabawy można zacząć już od piątego roku życia. Wtedy maluch ma niespożytą energię i potrzebę jej wyładowania. W wieku około dziesięciu lat można zająć się sportem na poważnie. Zawsze jednak to powinna być przyjemność, a nie nudny obowiązek.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.