28 września 2022

Bardzo dużo dzieci, już w wyjątkowo młodym wieku walczy obecnie z problemem otyłości. Dzieci takie są nieszczęśliwe i bardzo często wyśmiewane przez swoich rówieśników z powodu niższego stopnia sprawności fizycznej.
Taka sytuacja wynika z wielu powodów. Jednym z nich jest brak sportu w życiu młodych ludzi. Kiedyś, gdy dzieci nie miały dostępu do komputerów i Internetu, potrafiły spędzać całe dnie na podwórku grając w piłkę lub bawiąc się w różne zabawy. Dzieci były więc dużo bardziej sprawne i chętnie uczestniczyły w lekcjach wychowania fizycznego w szkole.
Dzisiaj sytuacja wygląda niestety skrajnie inaczej. Większość małych dzieci spędza całe dnie w domu przed telewizorem lub komputerem. Mało który rodzic decyduje się również na dodatkowe zajęcia sportowe popołudniami, ponieważ wymaga to od niego przede wszystkim doskonałej organizacji czasu. Dzieci bardzo często więc proszą swoich rodziców również o zwolnienie z uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego. Jest to niezwykle negatywna tendencja, z którą należy bezwzględnie walczyć.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.