16 czerwca 2024

Co sporty powinny uprawiać osoby otyłe

Powtarza się, że podstawą diet odchudzających jest nie tylko odpowiednie odżywianie, ale też aktywność fizyczna. Amerykańscy naukowcy pracujący nad nową piramidą żywieniową uznali nawet, że u podstaw jej powinna znaleźć się aktywność ruchowa. Jednak osoby otyłe nie powinny uprawiać wszystkich sportów. Niekiedy może to być dla nich nawet niebezpieczne.
W wypadku osób otyłych najlepiej uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez profesjonalistów. Osoby znające możliwości ludzkiego ciała dostosują zestaw ćwiczeń do osób z nadwagą. Jeśli jednak nie ma się możliwości treningu pod okiem specjalisty, lepiej zacząć aktywność fizyczną od krótkich ćwiczeń i niewielkiego wysiłku. Trzeba nie tylko poznać w ten sposób swoje możliwości, ale chodzi o to, by się nie zniechęcić. W końcu nie jest sztuką przebiec jednego dnia dziesięć kilometrów, a następnego nie moc ruszyć nawet nogą.
Dobrym sportem dla osób otyłych jest nordic walking. Można tempo intensywnego spaceru dostosować do własnych możliwości i powoli przystosować się do aktywności ruchowej. Dobrym pomysłem jest też jazda rowerem, bo wtedy pracują wszystkie mięśnie i pływanie, podczas którego kształtuje się sylwetka.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.