29 maja 2023

Niezbędnik początkującej sportsmenki

Stało się – podjęłaś decyzję. Zaczynasz przygodę z aktywnością fizyczną i Twoją motywacją nie była jedynie walka ze zbędnymi kilogramami, ale także troska o formę (masz nadzieję na bieg do autobusu bez zadyszki) i zachowanie dobrego zdrowia na długo (marzą Ci się piesze wycieczki z wnukami). Kupiłaś już karnet na siłownię bądź płytę DVD z filmami treningowymi, a teraz zastanawiasz się – co jeszcze powinnaś dołączyć do sportowego niezbędnika?
Podczas ruchu niezwykle istotny jest wygodny strój. Dlatego też, zakup lub wyciągnij z szafy rozciągliwe, ale przewiewne legginsy lub krótkie spodenki. Jeśli ćwiczysz w domu, w roli treningowego uniformu świetnie sprawdzi się znoszony T-shirt, a jeśli zamierzasz udać się do fitness klubu, wybierz coś, w czym poczujesz się komfortowo i pewnie. Oczywiście, buty to absolutna podstawa – muszą stabilizować stopy, ale i pozwalać im oddychać.
Warto również nabyć opaskę frotte na nadgarstek – przyda się do otarcia potu podczas intensywnego wysiłku. Zadbaj też o odpowiednie zabezpieczenie włosów – przy pomocy nieplączącej kosmyków gumki uformuj wysokiego kucyka, a opaską ujarzmij pasma opadające na czoło.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.