22 lipca 2024

Wiele dzieci ma obecnie duży problem z nadwagą. Wynika to oczywiście ze złego sposobu odżywiania w domu i w szkole, ale także z brachu sportu i ruchu fizycznego. Całe dnie dzieci spędzają w domach przed telewizorami i konsolami, lub komputerami.
Wiele z nich nie uczestniczy także na lekcjach wychowania fizycznego, ponieważ czują się źle pomiędzy sprawniejszymi rówieśnikami i wstydzą się swojego ciała i małej sprawności.
W tej materii wprowadzone zostały jednak zmiany, które maja sprawić, że dzieci polubią zajęcia sportowe w szkole i będą chciały w nich uczestniczyć. Po pierwsze, od nowego roku szkolnego nie ma już możliwości wystawiania całorocznych zwolnień lekarskich z zajęć wychowania fizycznego. Poza tym, zmienił się również system oceniania uczniów.
Liczą się obecnie nie tylko osiągnięcia sportowe, ale dużo bardziej sama chęć uczestniczenia w zajęciach i starania podjęte przez młodego człowieka. Trzeba mieć nadzieję, że zmiany te przyniosą pozytywne rezultaty. Na pewno idą one w dobrym kierunku.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.