29 maja 2023

Sport potrzebny w każdym wieku

Bardzo duży nacisk kładzie się obecnie na uprawianie sportu przez dzieci. Obecnie w polsce rząd zakazał lekarzom wystawiania całorocznych zwolnień z zajęć wychowania fizycznego w szkołach. Ma to na celu walkę z otyłością i propagowanie zdrowego, sportowego trybu życia wśród najmłodszych,
Wielu dorosłych powinno jednak spojrzeć na siebie i zastanowić się, czy sami mogą być dobrymi przykładami dla młodzieży. Częto w pewnym wieku, kiedy wychodzimy ze szkoły, sami zapominamy o tym jak istotny jest ruch w naszym życiu i że powinniśmy ćwiczyć. Wszczególności osoby starsze mają z tym duży problem, ponieważ uważaja one, że i tak sa niesprawne i ich ciało nie ma sił na sport z powodu różnych chorób i schorzeń, jakie ich dotykają.
Nic bardziej mylnego. Sport jest bowiem bardzo istotny w każdym wieku, niezależnie od tego, w jakiej kondycji nasze ciało się znajduje. Jego rodzaj i intensywność powinny być jedynie dostosowane do wieku oraz możliwości kondycyjnych w taki sposób, aby nie wyrzadzić sobie krzywdy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.