28 września 2022

Rozpoczęcie aktywności sportowej

Bardzo często osoby, które decydują się na zrzucenie zbędnych kilogramów tłuszczu, zaczynają nagle bardzo intensywnie ćwiczyć, pomimo tego, że do tej pory prowadziły mało aktywny tryb życia. Nie jest to wcale dobra decyzja, ponieważ organizm doznaje szoku i nie wie co się może wydarzyć. Często takim osobom przytrafiają się również liczne kontuzje, które w następstwie wykluczają je z dalszej aktywności fizycznej. Łatwo jest bowiem uszkodzić swoje ciało lub obciążyć stawy.
Osoby nieaktywne, z nadmiarem kilogramów powinny bardzo uważać, kiedy zaczynają ćwiczyć. Na pewno nie powinny one uprawiać wszystkich sportów, ponieważ wiele z nich nie nadaje się z uwagi na możliwe obciążenia.
Lekarze i trenerzy zalecają zawsze, żeby zaczynać bardzo powoli i stopniowo. Najważniejsze jest bowiem na początku, aby w ogóle przyzwyczaić swoje ciało do jakiegokolwiek wysiłku. Najlepiej jest więc rozpocząć od delikatnych ćwiczeń rozciągających i gimnastyki. Dopiero, kiedy uda nam się zrzucić kilka kilogramów, powinniśmy decydować się na określoną dyscyplinę.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.