22 kwietnia 2024

Jaki sport powinno się wybrać?

Chcesz się poruszać, zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycje lub zwyczajnie szukasz dodatkowych atrakcji. Sport to dobry wybór, ale trzeba wiedzieć, co jest dla nas zdrowsze, lepsze, bezpieczniejsze.
Wybór dyscypliny sportu jest z pozoru bardzo łatwy, bo wybieramy to, co nam się podoba, ale nie każdy może biegać, pływać, jeździć na rolkach, uprawiać sport wyczynowy. Wiele zależy od stanu naszego zdrowia. Przebyte kontuzje, choroby, schorzenia, czy dolegliwości mogą nas wyeliminować z pewnych sportów.
Warto pamiętać, że stan zdrowia to bardzo ważny aspekt, ale liczy się też to, co lubimy, jeśli woda nas przeraża, pływnie nie jest najlepszym wyborem. Najłatwiejsze jest bieganie, ale bardzo obciąża stawy i jeśli odczuwamy ból nóg nie powinniśmy kontynuować biegów, lepiej postawmy na rower.
Nie patrzmy na sport tylko przed pryzmat budowania mięśni, czy utraty wagi, ważne jest przede wszystkim to, żebyśmy się ruszali, bo musimy wiedzieć, ze ruch to zdrowie i jeśli chcemy żyć zdrowo, musimy pamiętać o tym ważnym aspekcie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.