8 grudnia 2023

Obecne pokolenie dziesięciolatków ma zupełnie inne życie, niż dziesięciolatkowie dwadzieścia lat temu. Nasz świat diametralnie się zmienił, co wpłynęło również na tryb naszego życia. Kiedyś bowiem dzieci większość czasu spędzały na świeżym powietrzu biegając i bawiąc się wspólnie. Dzisiaj zaś, większość dzieci nie wychodzi wcale z domu, a tam czas spędzaj przed telewizorem lub komputerem.
Jest to bardzo negatywne zjawisko, ponieważ dzieci nie mają wcale ruchu fizycznego i nie uprawiają one żadnych sportów. Powoduje to często problemy z nadwagą, a ta zaś kolejne problemy ze zdrowiem, niektóre nawet poważne.
Jedynym wyjątkiem są dzieci, których rodzice zapisują je prywatnie na jakieś dodatkowe zajęcia sportowe i decydują się je tam dowozić popołudniami.
Otyłe dzieci nie są sprawne i nie mają kondycji, dlatego też rodzice bardzo czeto zwalniają je z zajęć wychowania fizycznego w szkole, co ma na nie jeszcze bardziej zgubny wpływ. Jest to błędne koło, ponieważ postępując w ten sposób można dziecku wyrządzić jedynie krzywdę.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.